H6MMH-4036M Assmann WSW Components DIP CABLE - HDM40H/AE40M/HDM40H 40 Position Cable Assembly Rectangular DIP to DIP 3.00' (914.40mm)
Part Nnumber
H6MMH-4036M
Description
DIP CABLE - HDM40H/AE40M/HDM40H 40 Position Cable Assembly Rectangular DIP to DIP 3.00' (914.40mm)
Producer
Assmann WSW Components
Basic price
Categories Cable Assemblies Rectangular Cable Assemblies Manufacturer Assmann WSW Components Series - Part Status Active Connector Type DIP to DIP Number of Positions 40 Number of Rows 2 Pitch - Connector 0.100" (2.54mm) Pitch - Cable 0.050" (1.27mm) Length 3.00' (914.40mm) Features - Color Multiple, Ribbon Shielding Unshielded Usage Socket (0.1"), Board In Cable Termination IDC Contact Finish Gold Contact Finish Thickness 30µin (0.76µm)
Following Parts
Random Products
(keyword H6MMH-4036M Assmann WSW Components DIP CABLE - HDM40H/AE40M/HDM40H 40 Position Cable Assembly Rectangular DIP to DIP 3.00' (914.40mm))